Podcast Sejarah

Upham APD-99 - Sejarah

Upham APD-99 - Sejarah

Upham

(APD-99: dp. 1,390; 1. 306 '; b. 37', dr. 12'7 ", s. 24 k .; cpl. 204; a. 1 5", 6 40mm .; cl. Crosley)

Upham (DE-283) dibaringkan pada 13 Disember 1943 di Charleston, S.C., oleh Charleston Navy Yard yang dilancarkan pada 9 Mac 1944; dan ditaja oleh Puan Mabel Upham, janda Laksamana Upham. Kapal ini dirancang semula APD 99 pada 17 Julai 1944 dan ditukarkan menjadi pengangkutan berkelajuan tinggi oleh Charleston Navy Yard. Dia ditugaskan pada 23 Julai 1945, Letnan Richard E. Farwell, USNR, sebagai ketua.

Upham menjalankan latihan shakedownnya di Teluk Guantanamo, Cuba, dari 8 Ogos hingga 10 September; semasa pelayaran, perang di Pasifik berakhir dengan kapitulasi Jepun pada pertengahan Ogos. Oleh itu, terlambat untuk mengambil bahagian dalam pertempuran, pengangkutan cepat dilakukan dengan unit latihan operasi di Chesapeake Bay hingga 5 Oktober. Dia kemudian menjalani lawatan singkat tugas latihan di Miami, Fla., Dari 8 hingga 22 Oktober.

Kemudian, beralih ke utara ke Hampton Roads, Upham sampai ke Norfolk tepat pada masanya untuk perayaan Hari Tentera Laut sebelum berlayar ke Jacksonville, Fla., Untuk bersiap sedia untuk tidak aktif. Dinyahaktifkan pada 25 April 1946, Upham ditempatkan dalam kumpulan Armada Rizab di Sungai St.

Dijual kepada pemerintah Kolombia pada bulan Januari 1962, pengangkutan cepat untuk sementara waktu ditukar untuk dijadikan stesen janakuasa terapung dan, walaupun tidak masuk dalam daftar Angkatan Laut Kolombia, mungkin berkhidmat dalam kapasitas itu hingga tahun 1970-an.


Pembinaan dan pentauliahan

Upham ditetapkan sebagai Rudderow-kelas pemusnah pengawal USS Upham (DE-283) pada 13 Disember 1943 oleh Charleston Navy Yard di Charleston, Carolina Selatan, dan dilancarkan pada 9 Mac 1944, ditaja oleh Puan Mabel Upham, janda nama kapal, Laksamana Frank B. Upham. Kapal tersebut diklasifikasikan semula sebagai Crosley-kelas berkelajuan tinggi dan direka semula APD-99 pada 17 Julai 1944. Setelah bertukar menjadi peranan barunya, dia ditugaskan pada 23 Julai 1945 dengan Leftenan Richard E. Farwell, USNR, sebagai ketua.


Simbolisme watak

Bukan hanya Upham yang mewakili perang yang tidak bersalah tetapi dia juga melambangkan "Everyman" ketika dia hampir mengambil topi keledar Jerman yang melambangkan bagaimana dia boleh bertempur di kedua-dua belah pihak, dia adalah seorang tentera yang berkecuali.

Kasihannya itulah yang menyebabkan dia menyebabkan kematian Miller (dari meyakinkannya untuk membebaskan Willie) dan Mellish ketika orang Jerman menikamnya. Yang terakhir ini secara khusus secara kiasan menunjukkan Upham menggambarkan bagaimana orang Amerika tahu apa yang dilakukan orang Jerman kepada orang-orang Yahudi (Mellish) semasa WW2 tetapi gagal campur tangan dan membuat orang Jerman membayar sehingga kemudian.

Ilusi berkecualinya semakin pudar ketika akhirnya dia harus memilih dan memihak dan membunuh Steamboat Willie, dengan perwatakan wataknya bagaimana dia akhirnya memahami kengerian perang. Menjadi jelas bahawa Upham telah berubah menjadi tentera yang keras dan benar kerana keseluruhan pengalaman.

Ada juga lelucon yang sedang berjalan di dalam filem itu di mana dia satu-satunya askar yang tidak memahami apa yang dimaksudkan dengan kata "Fubar". Ketika dia akhirnya mengetahui maksudnya ketika diberitahu secara tidak langsung oleh Mellish, ia sekali gus menonjolkan rasa tidak bersalah. Dia juga tidak merokok sebelum pertempuran Ramelle, contoh kecil dari rasa tidak bersalahnya kerana dia hanya memahami tekanan yang boleh dikenakan oleh seorang lelaki.


Satu Lagi untuk Bentuk Baik

Setelah pulih dari kecederaannya di Mesir, Upham dinaikkan pangkat sebagai Kapten dan diberi komando sebuah pasukan tentera New Zealand di Gurun Barat Mesir. Semasa Pertempuran El Alamein pertama, Kapten Upham meneruskan sejarah panjang memimpin dari depan. Menjelang petang 14 Julai, dia sudah dua kali terluka tetapi terus tinggal bersama anak buahnya.

Semasa serangan di El Ruweisat Ridge, dia secara peribadi mendahului syarikatnya untuk menilai tahap awal serangan dan menembakkan api besar untuk mengembalikan maklumat penting.

Pasukan Britain menuju posisi bertahan di El Alamein.

Ketika syarikatnya diperintahkan untuk melakukan serangan utama, mereka diserang oleh empat sarang senapang dan sejumlah kereta kebal yang menghancurkan pasukannya. Namun, Kapten Upham dapat dilihat dan didengar di atas api oleh anak buahnya dan dia mengajak mereka berisiko besar untuk mengambil objektif.

Dia secara sendirian menghancurkan beberapa posisi senjata dan satu tangki Jerman dengan tindakannya, di mana dia ditembak melalui siku, menghancurkan lengannya.

Lemah dari kehilangan darah, dia akhirnya dibawa ke Pos Bantuan Regimental tetapi setelah luka berpakaian dia kembali kepada anak buahnya, masih dalam keadaan terbakar. Mereka terus menahan orang Jerman yang sangat banyak sepanjang hari, tetapi ketika dia mendapat luka tambahan akhirnya dia jatuh dan tidak dapat bergerak.

Rombongannya telah dikurangkan menjadi 6 orang, dan kedudukannya akhirnya digulingkan sehingga penangkapannya. Atas tindakan ini, dia akan diberikan Victoria Cross keduanya setelah perang.

Senjata anti-tank Jerman 88mm yang ditangkap dan dimusnahkan oleh tentera New Zealand berhampiran El Alamein, 17 Julai 1942.


Upham, Hampshire

Upham, sebuah paroki, dengan sebuah kampung, di Hants, 2 & frac12 batu NNW dari stesen Bishops Waltham di L. & S.W.R. Ia mempunyai pejabat pos dan kiriman wang di bawah pejabat telegraf Bishops Waltham, Bishops Waltham. Keluasan, 2883 penduduk, 688. Terdapat majlis paroki yang terdiri daripada enam orang ahli. Peninggalan sebuah vila Rom dijumpai pada tahun 1849. Tempat tinggal adalah rektor di keuskupan nilai bersih Winchester, & pound260 dengan tempat tinggal. Gereja ini mempunyai seni bina campuran dan baik. Terdapat sebuah kapel untuk orang Kristian Alkitab. Dr Young, pengarang & quot; Pemikiran Malam, & quot adalah orang asli.

Pentadbiran

Berikut adalah senarai unit pentadbiran di mana tempat ini disertakan sepenuhnya atau sebahagiannya.

Daerah PurbaHampshire
BeratusUskup Waltham
Kesatuan Undang-undang yang lemahDroxford

Sebarang tarikh dalam jadual ini harus dijadikan panduan sahaja.

Direktori & Pewartaan

Tanah dan Harta Tanah

Pengembalian Pemilik Tanah pada tahun 1873 untuk Hampshire (County Southampton) tersedia untuk dilayari.

    (Peta Tinjauan Ordnance Semasa). . . (Peta lama). (Peta Old Ordnance Survey untuk dibeli). (Peta Tinjauan Ordnance Semasa). . (Peta lama)

Surat khabar dan Berkala

Lawatan Heraldic

The Visitations of Hampshire, 1530, 1575, & amp 1622-34 tersedia untuk dilihat di halaman Heraldry.


Upham APD-99 - Sejarah

Tentera Laut AS menukar sejumlah pengawal pemusnah menjadi pengangkutan berkelajuan tinggi (APD). Beberapa kapal ditukar semasa proses pembinaan dan yang lain ditukarkan setelah pertama kali berfungsi sebagai pengawal pemusnah. DE bukan satu-satunya kapal jenis yang ditukar menjadi APD. Pemusnah jenis WW I (empat piper) diubah untuk memiliki kemampuan pengangkutan pasukan ringan. Nombor lambung APD 1-36 ditukarkan sebagai destinasi.

APD dibuat oleh dua situasi yang berlawanan tetapi saling melengkapi. Yang pertama adalah keperluan untuk pengangkutan ringan dengan draf yang relatif dangkal dan kemampuan untuk memindahkan pasukan tentera laut atau laut dengan cepat ke segudang pulau Pasifik. Yang kedua adalah kelebihan DE yang semakin meningkat di Atlantik, yang memungkinkan beberapa untuk ditukarkan.

Untuk DE, dek lain ditambahkan bersama pasukan berlabuh dan mengacaukan penginapan. Davit yang sangat besar dipasang di kedua-dua belah pihak, yang masing-masing dapat melancarkan dan memulihkan dua kapal pendaratan serangan 36 kaki (LCVP). Ia dapat membawa pasukan pembongkaran bawah air (UDT) atau memindahkan pasukan, bekalan, trak ringan dan jip ke dan dari kawasan pementasan.

Bateri utama berkaliber 3 & quot / 50 diganti dengan senjata pemusnah jenis 5 & quot / 38 yang lebih cekap ke hadapan dalam pelekap yang boleh bergerak. Torpedo, landak dan senjata api K dikeluarkan. (1)

Ciri Utama
Panjang Keseluruhan: 306 '
Rasuk Ekstrem: 37 '
Pemindahan Percubaan: 1.650 tan
Had Draf: 12'7 & quot
Kelajuan Percubaan: 23.6 k

Tempat penginapan
Syarikat Kapal: 12-15 Pegawai, 189-192 Mendaftar
Kapasiti Pasukan: 10 Pegawai, 150 Anggota

Persenjataan
Pemasangan Gun: (1) 5 & quot / 38 single, (3) 40mm. kembar

Mesin
Pengilang: GE
Jenis Pemacu: Turbo-Electric (wap)

Dorongan
2 Alat Peraga, 12,000 batang hp

Dalam senarai penukaran DE ke APD mencatatkan nombor lambung DE, nama kapal, nombor lambung APD dan data bersejarah tambahan.

BU - pecah, komisioning, bendungan - rusak, recl - diklasifikasikan semula, dibatalkan, dilanda stres

53 UNDANG-UNDANG CHARLES APD-37, recl 10/23/1944 str Sep 1964 BU

54 DANIEL T. GRIFFIN APD-38, recl 10/23/1944 ke Chile 12/01/1966 sebagai kapal latihan VIRGILIO URIBE 1995. Maklumat Baru

576 BARR APD-39, recl 07/31/1944 str 1960 BU

637 BAWAH APD-40, recl 06/25/1945 kamikaze dam 04/16/1945 rec 02/06/1951 ke Filipina Apr 1961 BU 1966

635 ENGLAND APD-41 (tidak ditukar) Petikan Unit Presiden kerana menenggelamkan enam kapal selam kerosakan kamikaze terjual 11/26/1946 BU

60 GANTNER APD-42, recl 02/23/1945 str 01/15/1966 ke Taiwan sebagai WEN SHAN Mei 1966 str 1991

62 GEORGE W. INGRAM APD-43, recl 02/23/1945 GEORGE WASHINGTON INGRAM str 01/01/1967 ke Taiwan 05/19/1967 kerana KANG SHAN dibuang 1978

63 IRA JEFFERY APD-44, recl 02/23/1945 ditetapkan sebagai JEFFERY str 06/01/1960 tenggelam semasa ujian Julai 1962

65 LEE FOX APD-45, recl 02/23/1945 str 09/01/1964 terjual 01/31/1966 scr

66 AMESBURY APD-46, recl 02/23/1945 str 06/01/1960 terjual 10/24/1962 BU

68 BATE APD-47, recl 07/31/1944 dilanda tiga kamikaze 21 mati atau hilang tenggelam 05/25/1945

69 BLESSMAN APD-48, recl 07/31/1944 dilanda 500-lb. bom 40 terbunuh, 23 cedera ke Taiwan ketika CHUNG SHAN Ogos 1967 masih berkhidmat pada 1995

70 JOSEPH E. CAMPBELL APD-49, recl 11/24/1944 str dan dijual ke Chile 12/01/1966 sebagai RIQUELME (tidak ditugaskan, digunakan untuk alat ganti)

154 SIMS APD-50, recl 09/23/1944 dam kamikaze 05/18/1945 str 06/01/1960 terjual 04/14/1961

155 KERAJAAN APD-51, recl 09/07/1944 str Sep 1964 dijual 08/15/1966

156 PENDAPATAN APD-52, recl 09/25/1944 str 06/01/1960 kepada Ecuador sebagai kilang penjana elektrik

211 HUBBARD APD-53, recl 06/01/1945 str 05/01/1966 BU

158 HILANGKAN APD-54, recl 11/24/1944 empangan kamikaze 05/20/1945 terjual 11/13/1946 BU

159 LANCAR APD-55, recl 11/24/1944 recl 04/06 / 1951-09 / 13/1957 recl 01/01/1969 as LPR-55

160 SUKA APD-56, recl 10/23/1944 dam kamikaze 05/27/1945 str 09/01/1964 terjual 08/15/1966

161 BARBER APD-57, recl 10/23/1944 dinamakan untuk 3 saudara ke Mexico 1971 sebagai CHIHUAHUA, ren JOSE MARIA MORELOS Y PAVON dalam perkhidmatan pada tahun 1995

636 PENULIS APD-58 (tidak ditukar) str 11/16/1945 dijual 12/02/1946

205 LELAKI BARU APD-59, recl 07/05/1944 str 1964 dijual 08/15/1966

206 TINGKAT APD-60, recl 07/05/1944 dam jenis pertama oleh kamikaze, 12/07/1944 rec 10/27 / 1950-03 / 18/1967 str 04/05/1967 terjual 06/25/1967

207 KEPHART APD-61, recl 07/05/1944 str (AS) 05/01/1967 hingga ROK 05/16/1967 sebagai KYONG PUK str 04/30/1985

208 KOPI APD-62, recl 07/05/1944 BU 1968

209 LLOYD APD-63, recl 07/05/1944 rec 01/03 / 1951-02 / 18/1958 str 06/01/1966 dijual untuk scr

214 SCOTT APD-64 (tidak ditukar) str 07/01/1965 terjual 01/20/1967 scr

215 BELI APD-65, recl 01/24/1945 ke Colombia 08/12/1968 kerana ALMIRANTE BRION (DT-07) dibuang 1984

216 TERUS APD-66, recl 01/21/1945 ke Ecuador 07/14/1967 sebagai VEINTICINCO DE JULIO, kemudian MORAN VALVERDE (D-01) dijual 08/30/1978 dipadamkan 1989

665 JENKS APD-67 (tidak ditukar) PUC untuk pertama pada 06/04/1944 tangkapan U-505 rec 12/07/1950

666 DURIK APD-68 (tidak ditukartahun 1960 tenggelam sebagai sasaran Julai 1962

668 YOKES APD-69, recl 06/27/1944 str 04/01/1964 dijual dan scr

669 PAVLIK APD-70, recl 06/27/1944 str 04/01/1967 terjual 07/01/1968 scr

670 ODUM APD-71, recl 06/27/1944 str dan ke Chile 12/01/1966 kerana SERRANO dihapuskan 1984

671 JACK C. ROBINSON APD-72, recl 06/27/1944 str 12/01/1966 dijual ke Chile 11/25/1966 sebagai ORELLA dihapuskan 1984

672 ASAS APD-73, recl 06/27/1944 rec 12/07/1950 ke Colombia 09/06/1968 kerana ALMIRANTE TONO (DT-04) dibuang 1977

673 JOHN P. GREY APD-74, recl 06/27/1944 bermula di DPP, comp di COT str 03/01/1967

675 WEBER APD-75, recl 12/15/1944 str 06/01/1960 tenggelam sebagai sasaran 07/15/1962

676 JADUAL APD-76, recl 01/24/1945 str 05/01/1967 ke Taiwan 02/28/1968 kerana LUNG SHAN (PF-44) dibuang 1976

677 RANGKA APD-77, recl 12/15/1944 str 1960 dijual 1961 BU 1962

693 BULAN APD-78, recl 07/31/1944 ke Taiwan Ogos 1966 sebagai LU SHAN masih berkhidmat pada tahun 1995

694 BANYAK APD-79, recl 07/31/1944 BU 1965

212 HAYTER APD-80, recl 06/01/1945 str. 12/01/1966 hingga ROK Ogos 1967 sebagai JONNAM str 1986

789 TATUM APD-81, recl 12/15/1944 str 06/01/1960 terjual 05/08/1961 scr

790 BORUM APD-82 (tidak ditukar) berada di Normandy, 06/06/1944 str Apr 1965 BU Apr 1967

791 MALAM APD-83 (tidak ditukar) Direka semula EDE-791 pada 08/14/1946. DEC 1950-54 str 6/1/1965 terjual 03/11/1966 BU. (* Catatan Conway Maloy direka bentuk semula DEC, tetapi tidak menyebut mengenai penukaran ini dalam DANFS)

APD 87 - 136 Diklasifikasi Semula 17 Julai 1944 dari DE ke APD Sebelum Mula Bertugas

283 UPHAM APD-99 pada comm str 06/01/1960 dijual ke Colombia Jan 1962, konvoi sebagai stesen janakuasa terapung
590 RINGAN APD-100 pada comm str 1968 BU
591 KNUDSON APD-101 di comm rec 08/06 / 1953-01 / 02/1958 BU Ogos 1966
592 MENGURANGKAN APD-102 di comm str 03/01/1967 kamikaze dam 05/27/1945 ke Mexico Jun 1967 sebagai COAHUILA, ren VINCENTE GUERRERO pada serv 1995
593 TOLLBERG APD-103 pada comm str Nov 1964 ke Colombia 08/14/1965 sebagai ALMIRANTE PADILLA (DT-03) dibuang 1973
594 WILLIAM J. PATTISON APD-104 di comm str 06/01/1960 terjual 01/18/1962 scr
595 MYERS APD-105 pada comm str 06/01/1960 konvoi ke loji janakuasa terapung yang dijual ke Colombia
596 WALTER B. COBB APD-106 di comm rec 02/06 / 1951-05 / 15/1957 dijual ke Taiwan 02/22/1966, tetapi tenggelam dalam perjalanan 04/21/1966
597 AWAL B. DEWAN APD-107 pada comm rec 12/07/1950 - 09/13/1957
598 HARRY L. CORL APD-108 di comm, dilancarkan sebagai DE str 01/15/1966 hingga ROK Jun 1966 sebagai AH SAN str 1984
599 BELET APD-109 di comm str Apr 1967 ke Mexico 12/12/1963 ketika CALIFORNIA terdampar, kehilangan Bahia, CA, 01/16/1972
600 JULIUS A. RAVEN APD-110 pada comm ke ROK 66 Jun sebagai UNG PO (APD-83) str (AS) 01/15/1966 str 1984
601 WALSH APD-111 di comm str 05/01/1966 scr
602 HUNTER MARSHALL APD-112 pada comm str 06/01/1960 dijual ke Ecuador Julai 1961 BU 1968
603 AWAL APD-113 di comm ke Mexico 12/12/1963 ketika PAPALOAPAN dibuang 1976
604 WALTER S. GORKA APD-114 pada bulan Jun 1960 ke Ecuador untuk konvensional dan digunakan sebagai loji janakuasa
605 DARAH ROGERS APD-115 di comm str 06/01/1960 dijual 12/14/1961
606 FRANCOVICH APD-116 di comm BU Sep 1968
674 JOSEPH M. AUMAN APD-117 pada comm str 12/12/1963 dan ke Mexico sebagai TEHUANTEPEC (B-5), ren ZACATACAS dibuang 1989
721 JANGAN O. KAYU APD-118 di comm selesai membina di COT ke Mexico 12/12/1963 sebagai USMACINTA, ren MIGUEL HIDALGO pada serv 1995
722 BEVERLY W. REID APD-119 di comm rec & amp berawak 03/18/1967 oleh krew LIDDLE (APD-60)
687 KLINE APD-120 pada comm str 01/15/1966 ke Taiwan sebagai SHOU SHAN Mac 1966 masih berkhidmat pada 1995
688 RAYMON W. HERNDON APD-121 pada comm str 09/01/1966 ke Taiwan 07/11/1966 ketika HENGSHAN membuang 1976
689 PENULIS APD-122 pada comm str 08/01/1966 terjual 09/06/1967 scr
690 DIACHENKO APD-123 di comm ALEX DIACHENKO sehingga 03/01/1945 WWII / Korea War service
691 KEDAI A. ASAS APD-124 di comm kamikaze dam 07/29/1945 NUC untuk perkhidmatan Perang Korea
692 INGINKAN APD-125 di comm str 03/04/1958 terjual 10/27/1958 scr
710 GOSSELIN APD-126 di comm, dilancarkan sebagai DE str 04/01/1964 dijual
711 AWAL APD-127 di comm yang dilayan dalam Perang Korea
712 CAVALLARO APD-128 pada comm rec 09/04/1953 dec to ROK 10/15/1959 sebagai KYONG NAM (APD-81) str 1984
713 DONALD W. WOLF APD-129 di comm selesai dibina di Todd-Johnson, New Orleans ke Taiwan Mei 1965 ketika HUA SHAN dilanda 1993
714 MASAK APD-130 pada comm rec 10/06/1953
715 WALTER X. MUDA APD-131 di comm str 05/01/1962 tenggelam dalam ujian peluru berpandu 04/11/1967
716 BALDUCK APD-132 pada comm rec 11/05/1953, bertugas di Pasifik
717 BURDO APD-133 di comm Masih beroperasi pada tahun 1964
718 KLEINSMITH APD-134 di comm ke Taiwan Jun 1967 ketika TIEN SHAN masih berkhidmat pada 1995
719 WEISS APD-135 pada comm rec 10/14 / 1950-03 / 02/1958 rec 11/20/1961-Jan 1970 str 09/15/1974 sold 06/24/1975 scr
720 CARPELLOTTI APD-136 di comm
684 DELONG APD-137 (tidak ditukar) rec 02/07 / 1951-1969 str Julai 1969 tenggelam sebagai sasaran Februari 1970
685 COATES APD-138 (tidak ditukar) rec 02/07 / 1951-1970 str 01/30/1970 BU
709 CERAH APD-139 ditugaskan 09/04/44 sebagai DE 709 recl sebagai APD-139 07/16/45 di comm tenggelam sebagai sasaran 03/26/1963


(1) Andrews, Lewis M., 1999, Tempest, Fire & amp Foe, hlm.3, Narwhal Press, Miami.

USS DANIEL T. GRIFFIN DE54 / APD38 - Kemas kini 6 Feb 2006 - Status pelupusan.
Webmaster dihubungi oleh pesara Tentera Laut Chilean LCDR Gonzalo Lagarini dari VIRGILIO URIBE. Dia menyatakan bahawa dia hadir ketika VIRGILIO URIBE tenggelam sebagai sasaran oleh Tentera Laut Chile pada bulan November 1995. Baca e-melnya di sini.


Daniel Phillips Upham (1832–1882)

Daniel Phillips Upham adalah seorang ahli politik, ahli perniagaan, pemilik ladang, dan komander Militia Negara Arkansas yang aktif setelah Perang Saudara. Dia mungkin paling diingati, dan sering difitnah, kerana berperanan semasa Pembinaan Semula sebagai pemimpin kempen milisi yang berjaya menentang Ku Klux Klan dalam Perang Militia dari tahun 1868 hingga 1869.

D. P. Upham dilahirkan di Dudley, Massachusetts, pada 30 Disember 1832, kepada Clarissa Phillips dan Josiah Upham. Ibunya meninggal kurang dari seminggu kemudian pada usia 29 tahun. Ayahnya berkahwin semula dengan Betsy Larned pada bulan Mac 1836, dan pasangan itu mempunyai empat orang anak lelaki.

Upham mendapat pendidikannya di sekolah umum Dudley, dan dia berkahwin dengan Massachusetts, Elizabeth Elizabeth (Lizzie) Nash pada 15 Februari 1860. Pasangan ini akhirnya mengadopsi seorang anak perempuan, Isabel.

Upham berjuang sebagai pemilik perniagaan batu bata - bahan bangunan - di New York City. Dia meninggalkan keluarganya dan tiba di DeValls Bluff (Prairie County) pada bulan April 1865, di mana bekas rakan perniagaannya, Brigadier Jeneral Alexander Shaler, adalah pegawai komando. Jenderal Shaler memberi Upham akses yang diperlukan ke lesen yang sesuai untuk memasuki perniagaan yang diharapkan Upham dapat meringankan hutangnya. Tidak lama kemudian, Upham mempunyai kepentingan yang menguntungkan di dua salun, kebun kapas, dan dua kapal uap. Pada bulan Julai 1865, dia mengunjungi Timur Laut untuk membayar hutangnya, dan dia kembali bersama isterinya. Pasangan ini menetap di Augusta (Woodruff County) di mana Upham memiliki ladang kapas dan sebuah kedai yang makmur.

Mengikuti Undang-Undang Pembangunan Semula Kongres tahun 1867, Upham terpilih untuk mewakili daerah Woodruff, Crittenden, dan St. Francis di Dewan Perwakilan Arkansas. Secara politik, Upham adalah seorang Republikan Radikal yang mendukung usaha Gabenor Republik Powell Clayton untuk membentuk kembali Arkansas secara politik, sosial, dan ekonomi. Pada musim bunga tahun 1868, Ku Klux Klan, kumpulan bekas Gabungan dan simpatisan yang sangat teratur yang kecewa dengan perluasan hak mengundi hitam dan sekatan terhadap hak mengundi bekas Gabungan, mula membalas dengan mengganas Parti Republik kulit putih dan hitam. Badan perundangan negara menyetujui penubuhan milisi pengawal dan simpanan negara pada bulan Julai 1868, dan Clayton memerintahkan beberapa daerah, termasuk Woodruff, untuk mengumpulkan milisi pada akhir bulan Ogos.

Populariti Upham dengan orang bebas dan kejayaan perniagaannya menimbulkan kebencian dengan orang kulit putih selatan, dan dia menjadi sasaran Klan Woodruff County. Ketegangan meningkat dengan pembunuhan politik di daerah-daerah berdekatan dan pertunjukan kekuatan awam oleh militan Klan dan Upham tempatan. Setelah banyak ancaman dan laporan pengawasan Klan di rumahnya setiap malam, Upham dan F. A. McClure, pendaftar Woodruff County, disergap dan cedera pada 2 Oktober 1868.

Gabenor Clayton membatalkan pemilihan untuk jawatan presiden, kongres, dan perundangan di Woodruff County dan sepuluh daerah lain. Clayton mengisytiharkan undang-undang darurat di wilayah-wilayah tersebut dan membahagikan negeri itu menjadi empat daerah ketenteraan. Setelah Joseph Brooks menolak kedudukan, Clayton memilih Upham untuk memerintah daerah tentera timur laut. Konflik yang membakar kemudiannya disebut sebagai Perang Militia.

Upham mendirikan markas berhampiran tentera persekutuan di Batesville (Independence County) dalam usaha untuk menstabilkan wilayah tersebut. Pasukannya bertambah menjadi 1,000 pasukan putih dan hitam. Dia kembali ke Woodruff County yang memimpin lebih dari 100 pasukan putih untuk menghadapi Klan tempatan yang diketuai oleh veteran Gabungan Kolonel A. C. Pickett. Pickett dan anak buahnya berjaya menyerbu dan merampas perkebunan Upham, tetapi Upham menghalang penjajahan Augusta dengan menyandera beberapa simpatisan Klan dan mengancam akan membunuh mereka jika Klan tidak bersurai. Taktik itu nampaknya berjaya, tetapi kemudian 100 orang Klans menyerang dia dan anak buahnya. Dalam beberapa pertengkaran, Upham berhadapan dan mengalahkan Klan di Woodruff County.

Ketetapan, taktik, pengambilan tentera hitam Upham, dan pendudukan wilayahnya sendiri terbukti kontroversial dan berpecah belah secara politik. Pada bulan April 1875, bekas musuh di Woodruff County membalas dendam mereka sama seperti Demokratik Penebus mengakhiri Pembinaan Semula. Upham diadili atas pembunuhan dua lelaki semasa Perang Militia. Walaupun dia dibebaskan dan dibenarkan melakukan kesalahan, Upham tetap menjadi bahan cemuhan dalam sejarah negara setempat dan standard hingga abad kedua puluh.

Upham dan isterinya meninggalkan Woodruff County dan menetap di Little Rock (Pulaski County) pada tahun 1869. Dia melabur dalam harta tanah, terus berkhidmat di Militia Negeri Arkansas, dan merupakan seorang kerani di Mahkamah Daerah Chancery Pulaski. Pada bulan Oktober 1870, dia dilantik sebagai brigadier jenderal sebagai komando Daerah Ketujuh di Arkansas tengah. Dia juga bertugas dalam siri pertempuran melawan bekas Gabungan di Pope County pada tahun 1872. Pada bulan Mei 1873, gabenor Republik Elisha Baxter memberhentikannya dari Milisi Negara Arkansas bersama dengan orang lain yang mempunyai hubungan dengan Powell Clayton. Setahun kemudian, dalam keadaan jerebu Perang Brooks-Baxter, Upham berpihak kepada Joseph Brooks dan memerintah sekumpulan lelaki dalam percubaan Brooks yang tidak berjaya untuk menuntut pemerintahan. Pada tahun 1870-an, dia juga bertugas di dewan bandar raya dan dewan sekolah Little Rock.

Pada bulan Julai 1876, Presiden Ulysses S. Grant melantik ketua tentera Upham A.S. untuk Mahkamah Daerah Barat yang dipengerusikan oleh Hakim Isaac C. Parker di Fort Smith (Sebastian County). Pada mulanya, pelantikannya menimbulkan kegemilangan masa lalu yang kontroversial, tetapi Upham memberikan penghargaan dan mendapat sokongan masyarakat luas. Perkhidmatannya sebagai tentera AS berakhir apabila bekas senator Republik Arkansas, Stephen Dorsey, merancang dengan berkesan untuk menggantinya pada bulan Jun tahun 1880. Upham memperjuangkan pelantikannya semula tetapi gagal kerana ditentang oleh bekas sekutunya, Powell Clayton.

Pada bulan November 1882, dengan kesihatannya yang kurang, dia mengunjungi keluarga di Massachusetts. Dia meninggal dunia kerana "pengambilan" - iaitu tuberkulosis - di rumah ayahnya di Dudley, Massachusetts, pada 18 November 1882, dan dikebumikan di Tanah Perkuburan Oakland Little Rock. Isteri dan anak perempuannya dikebumikan di sebelahnya.

Untuk maklumat tambahan:
Koleksi D. P. Upham. Pusat Sejarah dan Kebudayaan Arkansas. University of Arkansas di Little Rock, Little Rock, Arkansas.

Obituari Daniel Phillips Upham. Arkansas Warta. 22 November 1882, hlm.4.

Obituari Daniel Phillips Upham. Worcester Warta Petang. 22 November 1882, hlm. 2.

Rektor, Charles J. “D. P. Upham, Woodruff County Carpetbagger. " Arkansas Suku Tahunan Bersejarah 59 (Musim Bunga 2000): 59–75.

Blake Wintory
Universiti Arkansas, Fayetteville


یواس‌اس اوپهام (ای‌پی‌دی -۹۹)

یواس‌اس اوپهام (ای‌پی‌دی -۹۹) (به انگليسی: USS Upham (APD-99)) یک کشتی است که طول آن ۳۰۶ ۶ (۹۳ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۴۴ ساخته شد.

یواس‌اس اوپهام (ای‌پی‌دی -۹۹)
,
پیشینه
Pemilik
آب‌ان حلی: ۱۳ دسامبر ۱۹۴۳
Cara کار: ۹ مارس ۱۹۴۴
اعزام: ۲۳ ژوئیه ۱۹۴۵
مشخصات اصلی
Berat: ۲ ٬ ۱۳۰ tan panjang (۲ ٬ ۱۶۴ تن)
درازا: ۳۰۶ مهل (۹۳ متر)
پهنا: ۳۷ مهل (۱۱ متر)
آبخور: ۱۲ لڑ ۷ اینچ (۳ ٫ ۸۴ متر)
سرعت: ۲۳ گره (۴۳ کیلومتر بر ساعت ؛ ۲۶ مایل بر ساعت)

این یک مقالهٔ خرد کشتی یا قایق است. می‌توانید با گسترش آن به ویکی‌پدیا کمک کنید.


Kapal Kargo Serangan (AKA)

  • USS Arcturus (AKA-1)
  • USS Procyon (AKA-2)
  • USS Bellatrix (AKA-3)
  • USS Electra (AKA-4)
  • USS Fomalhaut (AKA-5)
  • USS Alchiba (AKA-6)
  • USS Alcyone (AKA-7)
  • USS Algorab (AKA-8)
  • USS Alhena (AKA-9)
  • USS Almaack (AKA-10)
  • USS Betelgeuse (AKA-11)
  • USS Libra (AKA-12)
  • USS Titania (AKA-13)
  • USS Oberon (AKA-14)
  • USS Andromeda (AKA-15)
  • USS Aquarius (AKA-16)
  • USS Centaurus (AKA-17)
  • USS Cepheus (AKA-18)
  • USS Thuban (AKA-19)
  • USS Virgo (AKA-20)
  • USS Artemis (AKA-21)
  • USS Athene (AKA-22)
  • USS Aurelia (AKA-23)
  • USS Birgit (AKA-24)
  • USS Circe (AKA-25)
  • USS Corvus (AKA-26)
  • USS Devosa (AKA-27)
  • USS Hidrus (AKA-28)
  • USS Lacerta (AKA-29)
  • USS Lumen (AKA-30)
  • USS Medea (AKA-31)
  • USS Mellena (AKA-32)
  • USS Ostara (AKA-33)
  • USS Pamina (AKA-34)
  • USS Polana (AKA-35)
  • USS Ubahsuai (AKA-36)
  • USS Roxane (AKA-37)
  • USS Sappho (AKA-38)
  • USS Sarita (AKA-39)
  • USS Scania (AKA-40)
  • USS Selinur (AKA-41)
  • USS Sidonia (AKA-42)
  • USS Sirona (AKA-43)
  • USS Sylvania (AKA-44)
  • USS Tabora (AKA-45)
  • USS Troilus (AKA-46)
  • USS Turandot (AKA-47)
  • USS Valeria (AKA-48)
  • USS Vanadis (AKA-49)
  • USS Veritas (AKA-50)
  • USS Xenia (AKA-51)
  • USS Zenobia (AKA-52)
  • USS Achernar (AKA-53)
  • USS Algol (AKA-54)
  • USS Alshain (AKA-55)
  • USS Arneb (AKA-56)
  • USS Capricornus (AKA-57)
  • USS Chara (AKA-58)
  • USS Diphda (AKA-59)
  • USS Leo (AKA-60)
  • USS Muliphen (AKA-61)
  • USS Sheliak (AKA-62)
  • USS Theenim (AKA-63)
  • USS Tolland (AKA-64)
  • USS Shoshone (AKA-65)
  • USS Southampton (AKA-66)
  • USS Starr (AKA-67)
  • USS Pukulan (AKA-68)
  • USS Suffolk (AKA-69)
  • USS Tate (AKA-70)
  • USS Todd (AKA-71)
  • USS Caswell (AKA-72)
  • USS Hanover baru (AKA-73)
  • USS Lenoir (AKA-74)
  • USS Alamance (AKA-75)
  • USS Torrance (AKA-76)
  • USS Penduduk bandar (AKA-77)
  • USS Trego (AKA-78)
  • USS Trousdale (AKA-79)
  • USS Tyrrell (AKA-80)
  • USS Valencia (AKA-81)
  • USS Venango (AKA-82)
  • USS Vinton (AKA-83)
  • USS Waukesha (AKA-84)
  • USS Tanah Gandum (AKA-85)
  • USS Woodford (AKA-86)
  • USS Duplin (AKA-87)
  • USS Uvalde (AKA-88)
  • USS Warrick (AKA-89)
  • USS Seluar Putih (AKA-90)
  • USS Whitley (AKA-91)
  • USS Wyandot (AKA-92)
  • USS Yancey (AKA-93)
  • USS Winston (AKA-94)
  • USS Marquette (AKA-95)
  • USS Mathews (AKA-96)
  • USS Merrick (AKA-97)
  • USS Montague (AKA-98)
  • USS Rolette (AKA-99)
  • USS Oglethorpe (AKA-100)
  • USS Ottawa (AKA-101)
  • USS Prentiss (AKA-102)
  • USS Rankin (AKA-103)
  • USS Seminole (AKA-104)
  • USS Skagit (AKA-105)
  • USS Kesatuan (AKA-106)
  • USS Vermilion (AKA-107)
  • USS Washburn (AKA-108)
  • USS San Joaquin (AKA-109) - dibatalkan 8/27/45
  • USS Sedgwick (AKA-110) - dibatalkan 8/27/45
  • USS Whitfield (AKA-111) - dibatalkan 8/27/45
  • USS Tulare (AKA-112)
  • USS Charleston (AKA-113)
  • USS Durham (AKA-114)
  • USS Mudah alih (AKA-115)
  • USS Louis (AKA-116)
  • USS El Paso (AKA-117)

Crosley- pengangkutan berkelajuan tinggi kelas

Crosley- pengangkutan berkelajuan tinggi kelas adalah kapal pengangkutan berkelajuan tinggi yang bertugas di Tentera Laut Amerika Syarikat semasa Perang Dunia II. Ada yang cukup lama berkhidmat dalam Perang Korea dan Perang Vietnam. Kesemuanya ditukarkan dari Rudderow-kawal pemusnah kelas semasa pembinaan kecuali USS Berani (APD-139), yang ditukarkan setahun selepas pembinaannya. Setelah Perang Dunia II berakhir, beberapa kapal dijual ke Mexico, Korea Selatan, Taiwan, dan Colombia.

  • Tentera Laut Amerika Syarikat
  • Tentera Laut Mexico
  • Tentera Laut Republik Korea
  • Tentera Laut Republik China
  • Tentera Laut Nasional Colombia
  • Pistol berkaliber 1 × 5 "/ 38
  • Bofors 6 × 40mmAA (3 × 2)
  • 6 × 20mm Oerlikon AA (6 × 1)

Hari ini, ARC Cordoba (DT-15), sebelumnya USS Ruchamkin (APD-89) adalah satu-satunya anggota kelas yang masih hidup, dipelihara sebagai kapal muzium di Tocancipa, Colombia.

  • APD-87 USS Crosley (DE-226)
  • APD-88 USS Roti (DE-227)
  • APD-89 USS Ruchamkin (DE-228)
  • APD-90 USS Kirwin (DE-229)
  • APD-91 USS Kinzer (DE-232)
  • APD-92 USS Daftar (DE-233)
  • APD-93 USS Brock (DE-234)
  • APD-94 USS John Q. Roberts (DE-235)
  • APD-95 USS William M. Hobby (DE-236)
  • APD-96 USS Ray K. Edwards (DE-237)
  • APD-97 USS Arthur L. Bristol (DE-281)
  • APD-98 USS Truxtun (DE-282)
  • APD-99 USS Upham (DE-283)
  • APD-100 USS Kekemasan (DE-590)
  • APD-101 USS Knudson (DE-591)
  • APD-102 USS Rednour (DE-592)
  • APD-103 USS Tollberg (DE-593)
  • APD-104 USS William J. Pattison (DE-594)
  • APD-105 USS Myers (DE-595)
  • APD-106 USS Walter B. Cobb (DE-596)
  • APD-107 USS Dewan Earle B. (DE-597)
  • APD-108 USS Harry L. Corl (DE-598)
  • APD-109 USS Belet (DE-599)
  • APD-110 USS Julius A. Raven (DE-600)
  • APD-111 USS Walsh (DE-601)
  • APD-112 USS Hunter Marshall (DE-602)
  • APD-113 USS Sakit telinga (DE-603)
  • APD-114 USS Walter S. Gorka (DE-604)
  • APD-115 USS Darah Rogers (DE-605)
  • APD-116 USS Francovich (DE-606)
  • APD-117 USS Joseph M. Auman (DE-674)
  • APD-118 USS Don O. Woods (DE-721)
  • APD-119 USS Beverly W. Reid (DE-722)
  • APD-120 USS Kline (DE-687)
  • APD-121 USS Raymon W. Herndon (DE-688)
  • APD-122 USS Ahli Taurat (DE-689)
  • APD-123 USS Diachenko (DE-690)
  • APD-124 USS Horace A. Bass (DE-691)
  • APD-125 USS Wantuck (DE-692)
  • APD-126 USS Gosselin (DE-710)
  • APD-127 USS Pemula (DE-711)
  • APD-128 USS Cavallaro (DE-712)
  • APD-129 USS Donald W. Wolf (DE-713)
  • APD-130 USS Masak (DE-714)
  • APD-131 USS Walter X. Muda (DE-715)
  • APD-132 USS Botak (DE-716)
  • APD-133 USS Burdo (DE-717)
  • APD-134 USS Kleinsmith (DE-718)
  • APD-135 USS Weiss (DE-719)
  • APD-136 USS Carpellotti (DE-720)

ditukar setelah tamat sebagai kelas Rudderow:

Media yang berkaitan dengan pengangkutan berkelajuan tinggi kelas Crosley di Wikimedia Commons

List of site sources >>>


Tonton videonya: 1 Роман Королёв М390 (Januari 2022).